Jakaś wiadomość do użytkownika.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Logowanie
X 
Login:
Hasło:
 
  Nie masz konta? Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj hasło
Nie dostałeś linku aktywacyjnego? Wyślij go ponownie

Zasady

Ile razy oglądając film, zastanawiałeś się dlaczego aktor ma tak słabą kwestię, lub dlaczego scenarzysta pisał swoje dzieło pod wpływem dopalacza wymieszanego z mąką poznańską? Jeśli masz twórcze zapędy na niwie filmowej, pisarskiej, edukacyjnej, humorystycznej, jeśli chciałbyś zostać filmowcem, scenarzystą, reżyserem, czy autorem poczytnych ulotek promocyjnych Tesco, możesz się tu sprawdzić, podzielić swoją twórczością z innymi i zacząć swoją karierę.

Wiele filmowych scen jest sprytnie zakodowanych. Prawdziwe ich znaczenie znają tylko ich twórcy i często nie chcą się podzielić z widzami ich drugim dnem, a nierzadko mułem. Często bywa też tak, że nawet sami twórcy oryginalnego dzieła, nie wiedzą o czym dana scena (a nawet film) jest. W takich przypadkach, w wywiadach na pytanie 'O czym jest ta scena?", odpowiadają "Myślę, że każdy widzi w niej coś innego", analogicznie do stwierdzenia "Myślę, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie" - wypowiadanego przez artystów-muzyków podczas promocji nowego albumu.

Np. w scenie z Parku Jurajskiego, gdy wściekły T-Rex atakuje samochód z dziećmi, 54-letni Grzegorz N. z Kołobrzegu zauważa artystyczne przedstawienie polubownego działania windykacyjnego. Natomiast 12-letni Marcin z Wrocławia, twierdzi, że ta scena odzwierciedla jego stan umysłu, gdy jego demotywator znalazł się w archiwum.

Teraz Ty też masz szansę przekazać swoje spostrzeżenia innym i rozpocząć swoją drogę po Oscara.

FAQ

 1. Mój filmixx nie jest na głównej, ani nawet w poczekalni, dlaczego?
 2. Wszystkie nowo dodane przez was filmixxy muszą zostać zaakceptowane przez moderatora, może to potrwać chwilę, do 4 dni roboczych.

  Jeśli w tym czasie filmixx nie pojawi się nigdzie to znaczy, że stała się jedna z tych rzeczy: a) Nie był fajny.
  b) Był fajny, ale nie dla redakcji serwisu.
  c) Zawierał spam
  d) Zawierał dane osobowe lub naruszał dobra osobiste (DOiDO): Obrażał osoby prywatne, podany został link do profilu na portalu społecznościowym, numer telefonu/gg/ip/pesel/itp.
  e) Napisy są za długie i niemożliwe jest ich przeczytanie w ciągu 2/3 sekund, bez używania pauzy.
  f) Napisy zawierają błędy ortograficzne, stylistyczne, autor nie stosuje przecinków, kropek, dużych liter, spacji, polskich znaków, napisał zwroty 'ci', 'tobie', 'panu', 'pani' z dużej litery (piszemy dialog, nie list do prezesa, a admin nie będzie tego nagminnego błędu poprawiał tysiące razy).
  g) Autor nie wykazał się zbytnią kreatywnością.
  h) Humor napisów opiera się na wulgaryzmach.
  i) Był prymitywny.
  j) Napisy są bardzo podobne do napisów umieszczonych przez inną osobę wcześniej, lub jest plagiatem. Administracja decyduje czy coś jest plagiatem, czy tylko inspiracją.
  k) Istnieją podejrzenia/dowody, że napisy nie są wynikiem kreatywności autora, lecz zostały zapożyczone z innych źródeł.
  l) Filmixx po raz enty porusza oklepany już na filmixxach schemat (np. 20-sty filmixx o fajnych cyckach, choćby były w opisie największe, najjędrniejsze i najsilikowniejsze, ma małe szanse dostać się na główną).
  ł) Filmixx był tematycznie podobny do kilku innych wrzuconych w tym samym czasie (administracja wybrała jeden z nich).
  g) Autor zrobił filmixx na 'odwal się' czyli się nie przyłożył, albo się przyłożył, ale nie było tego widać.
  h) Napisy nie były dobrze zsynchronizowane z obrazem.
  i) Niektóre napisy wyświetlają się sekundę i nie da się ich przeczytać będąc umiarkowanie rozluźnionym (napis musi trwać minimum 2 sekundy).
  j) Autor zastosował skróty internetowe, typu 4ever, 2U2, ROTFL, WTF, BTW, itp.
  k) Autor umieszczał w napisach emotikonki = :D, :), :*, itp.
  l) Autor umieszczał wyrazy w innym języku niż polski.

  Na maile o treści "dlaczego mój filmixx nie jest na głównej?" nie odpowiadamy. Tutaj masz wszystko wyjaśnione.

  Podczas umieszczania filmixxów na stronie głównej, głosy są w pierwszej kolejności brane pod uwagę przez administrację, ale należy pamiętać o tym, że nie gwarantują one automatycznego umieszczenia na głównej. Filmixx z oceną 100/100 może trafić do archiwum, a na główną z oceną 30/100 (Administracja uznała, że filmixx jest niedoceniony, lub schlebia gustom mniejszości, której też się coś należy).

 3. Dlaczego mój szablon nie przeszedł do kolejnego etapu?
 4. a) Był za długi.
  b) Za dużo było w nim akcji, a za mało miejsca na napisy.
  c) Redakcja stosując swoje tajne kryteria oceniania, uznała iż się nie nadaje (nie będzie tłumaczyć dlaczego).
  d) Jest już podobny.
  e) Ktoś wrzucał go już wcześniej i wtedy również nie przeszedł do kolejnego etapu.
  f) Zawierał sceny przemocy, pornografię, fekalia, był spamem.
  g) Nie był filmem, tylko prezentacją zdjęć.
  h) Autor nie podał źródła (tytułu filmu, z którego jest fragment, lub w przypadku krótszych filmików nie podał linka do youtube, lub innego serwisu, w którym go znalazł).

 5. Mój komentarz został usunięty, dlaczego?
 6. a) Zawierał spam - link do swojego filmixxa, również jest spamem. Spamem jest również monotematyczne komentowanie (o bigosie, gofrach, czy czymkolwiek innym), agitacja, trollografia, notoryczne pisanie caps-lockiem, wyrazami rozciągającymi ramki przeglądarki, czy TaKiE fAjjOwSkIe pIsAnIE.
  b) Zawierał dane osobowe lub naruszał dobra osobiste (DOiDO): Obrażał osoby prywatne, podany został link do profilu na portalu społecznościowym, numer telefonu/gg/ip/pesel/itp.
  c) Obrażał innych użytkowników (ban)
  d) Obrażał administratorów/moderatorów (ban)
  e) Jego treść, to "słabe", "co to za gówno na głównej", "cienkie", "beznadziejne", itp. Od tego jest przycisk "SŁABE", którym wyrażasz to, że Ci się owe dzieło nie podoba. Chcesz komentować, to pisz merytorycznie. Skoro słabe i beznadziejne, to napisz dlaczego takie jest. Napisać "słabe" można sobie nawet przy wzorze E=mc2, tylko co to wniesie do fizyki?
  f) Zawierał wulgaryzmy (ogwiazdkowane lub nieogwiazdkowane)
  g) Łamał zasady netykiety.

  Od powyższych zasad w punktach 1,2 i 3 możliwe są wyjątki.

 7. Nie mam pomysłu na napisy, skąd go wziąć?

 8. Wejdź na portale i poczytaj wiadomości, odwiedź demotywatory, mistrzów, komixxy, lub inne strony - jedno zdanie może być punktem wyjścia do zrobienia napisów. Dalej to już Twój popis wyobraźni. Działaj na zasadzie kontrastu - jeśli akcja sceny dzieje się w kosmosie, to nie pisz o kosmosie, tylko np. o ZUS-ie lub o skokach narciarskich na Jamajce.

 9. Chciałbym, żeby mój napis pojawiał się trochę dłużej niż przez 3 sekundy, np. 4, albo 5, żeby można go było przeczytać.

 10. Jeśli twoje zdanie jest za długie i masz wątpliwości, czy da się je przeczytać w całości, bez zrobienia się zakwasów na mięśniach gałki ocznej, to zrób następującą czynność: Gdy napis Twój zaczyna się np. w czasie 0:15-0:18, a chciałbyś by trwał od 0:15-0:20, to wpisz owe długie zdanie najpierw w 0:15-0:18, po czym kliknij w "dodaj nowy napis" i wybierz czas 0:17. Następnie skopiuj dokładnie tekst z 0:15-0:18. Teraz przerwa między napisami będzie niezauważalna, a Twój długi napis będzie się wyświetlał od 0:15-0:20. W ten sposób możesz dowolnie operować długością napisów, jeśli oczywiście pozwala Ci na to obraz (czyli będzie na to czas między wypowiedziami).

 11. Osoby na filmie szybko wymieniają zdania, wydaje mi się że brakuje czasu by zmieścić na przemian ich wypowiedzi. Co zrobić, przecież napis trwający sekundę nie ma sensu?


 12. Podczas jednego czasu umieszczaj wypowiedź obydwu rozmówców, czyli nie rób sekundowego napisu "Co słychać?", po czym zaraz po nim kolejnego sekundowego "Jakoś leci", tylko umieść obydwa zwroty na jednym czasie, stosując przycisk Enter, oraz myślniki, czyli:
  - Co słychać?
  - Jakoś leci.
  Taki napis mimo iż będzie trwał 3 sekundy, czyta się łatwiej niż w przypadku rozdzielenia go na 2x po 1 sekundzie.

 13. Stosuj myślnik przed rozpoczęciem wypowiedzi kolejnego rozmówcy w dialogu.

 14. Czyli nie tak:
  Cześć, zrobiłeś ponoć fajny filmixx?
  Tak, o cyckach.

  Tylko tak:
  - Cześć, zrobiłeś ponoć fajny filmixx?
  - Tak, o cyckach.

 15. Jeśli dzielisz jedno zdanie na 2-3 czasy, stosuj trzykropek na końcu jednego czasu i rozpoczynaj na drugim również trzykropkiem, lub przynajmniej zastosuj go raz (albo na końcu pierwszego czasu, lub na początku drugiego).


 16. Stosuj skróty podczas tworzenia swoich napisów do filmixxów. Nie ma sensu przedłużać napisu, jeśli niektóre jego zwroty są zbyteczne i okrojenie tekstu nie wpłynie znacząco na jego jakość, wręcz przeciwnie. Skup się na sensie swoich zdań, bądź konkretny i nie przedłużaj. Scenariusz nie powinien być za bardzo literacki.

 17. Dla przykładu, ten punkt mógłby brzmieć również tak:
  Stosuj skróty w napisach. Niektóre zwroty są zbyteczne. Skup się na meritum.
  Albo tak:
  Stosuj skróty. Skup się na meritum.
  Albo tak:
  SS. SSNM. (no może tak, to nie)

 18. Mam genialny pomysł na napisy, ale nie macie tego filmiku u siebie. Czy mój świetny pomysł się zmarnuje?

 19. Załóż konto w serwisie, potem napisz do nas wiadomość. Umieść w niej link do owego filmiku i wklej nam swoje genialne napisy. Jeśli nam się spodobają, wrzucimy ten szablon, a Ty dodasz napisy i dostaniesz się na główną.


Życzymy udanych filmixxów na głównej.
Ekipa Filmixxy.pl

 

Jakaś testowa wiadomość.